In de serie Kerk en ik gaat Elbert Smelt samen met theoloog des Vaderlands Thomas Quartier in gesprek over verschillende onderwerpen, zoals regelmaat, nederigheid, contemplatie, stilte en stabiliteit.
Oefenen en regelmaat is een belangrijke kloosterwaarde. Maar hoe voorkom je dat de regelmaat slaafs en dodelijk wordt? Daarover spreekt Elbert Smelt met theoloog des Vaderlands Thomas Quartier. Ook Juliette van Deursen neemt deel aan het gesprek. Zij is als leek verbonden aan de Abdij van Egmond, als vrouw, moeder, docent en onderzoeker leeft ze met de Regel van Benedictus. In deze aflevering vertelt ze hoe en waarom.
Luister via de link naar: Radio 5: EO Podcast #22 De WC schoonmaken is ook Liturgie
Hoe ontdek je stabiliteit terwijl het leven om je heen continu verandert? En hoe bied je stabiliteit aan mensen die de flexibiliteit zelf zijn? Elbert vraagt het aan Catharinus van den Berg, hij is pastor van een jongerenklooster . Samen met hem en theoloog des Vaderlands Thomas Quartier gaat Elbert op zoek naar de waarde van stabiliteit in het leven van alledag.
Luister via de link naar: Radio 5: EO Podcast #23 Stabiliteit in een debiele tijd

