Dominicuslezing: Waarheid in tijden van AI

Benincasa-Siena.php ca 1980. Door G. Fröhlich s.j. USA.

Lezing over kunstmatige intelligentie en geloof

We leven in een tijd waarin kunstmatige intelligentie en robotica het leven van de mens lijkt te gaan beheersen. Het gebruik van AI heeft voordelen, maar zeker ook uitdagingen. Er is een trend om (be)oordelen en het nemen van beslissingen over te laten aan AI. Kan dat zonder consequenties?

Catharina van Siena leefde in de 14e eeuw. Het was een tijd van conflicten en andere humanitaire rampen: een verwarrende en onzekere tijd. Haar tijd lijkt in zekere zin op de onze. Catharina zag een rol voor zichzelf weggelegd om zaken ten goede te doen keren. Ze oefende invloed uit op landspolitieke zaken en richtte zich daarbij rechtstreeks tot machthebbers en de paus. Daarbij liet zij zich leiden door haar geloof en gebed.

Hoe kunnen Catharina van Siena en haar gebeden ons in onze tijd helpen bij het nadenken over de waarde van kunstmatige intelligentie en de toepassing ervan? Hoe komen we tot het juiste oordeel?

Zr. Catharina Al OP (1976) behaalde haar Baccalaureaat godsdienstwetenschappen aan de pauselijke universiteit in Rome en is gespecialiseerd in Catharina van Siena. Ze vertaalde het boek ‘De Dialoog’ en is bezig met de vertaling van haar brieven en gebeden. Ze werkt als catechist in de parochies in Nijmegen.

Praktisch
Wanneer: Zaterdag 11 oktober 2025 van 14:30-16:30uur
Waar: Liduina basiliek, Singel 104, 3112 GS Schiedam Aanmelden: via info@kloostertuinrotterdam.nl
Kosten: €15,- NB: Laat het geld nooit de reden zijn om niet te komen!
Informatie: www.kloostertuinrotterdam.nl

Dezelfde lezing wordt ook gehouden in Hoogland (bij Amersfoort) op donderdag 30 oktober, 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur) op De Pastorie, Kerklaan 22 in Hoogland.
Kosten: vrijwillige bijdrage.
Aanmelden gewenst via deze link.

Afbeelding: H. Catharina van Siena door G. Fröhlich s.j. USA

 

Boeken