Op weg naar Kerst: 4 creatieve zaterdagen in de Advent op Nieuw Sion

In de advent bereiden we ons voor op de komst van het licht in onze wereld. God komt naar ons toe! Op de vier zaterdagen van de adventsperiode maken we op Nieuw Sion, door middel van 4 inhoudelijke en creatieve workshops, samen ruimte om innerlijk te luisteren en de komst van het Christuskind te voorvoelen. Een verwachtingsvolle ruimte kan zich zo in ons openen. De dagen zijn volledig verzorgd, dus inclusief een heerlijke, vegetarische kloosterlunch. 

Achtergrondinfo 4 zaterdagen – Op weg naar Kerst

Elke zaterdag vormen de bijbellezingen uit de getijdengebeden van dat betreffende weekend het startpunt. We verbinden ons met de tekst en van daaruit nodigen de begeleiders je uit om een creatieve beweging te maken, om je verwachting en het naderende licht vorm te geven.

Voor alle zaterdagen geldt: je hoeft geen ervaring te hebben, je hoeft geen kunstenaar of danser te zijn. Voldoende is dat je verlangt naar het komende licht en je daar mee wilt verbinden. Om 12 uur ’s middags kun je deelnemen aan het middaggebed. Gedurende de dag is er ruimte voor stilte en voor jezelf.

Thema workshop 29 november: Lichtcreatie

Deze zaterdag gaan we op pelgrimstocht. We worden opgeroepen om waakzaam te zijn, wakker te worden en ons te omgorden met licht. ‘s Ochtends laten we ons inspireren door Bijbelse woorden over licht en waakzaamheid. Op creatieve wijze zetten we de woorden om in beeld. ‘s Middags maken we een symbool van licht dat we mee naar huis kunnen nemen. Om ons de komende weken te herinneren aan de belofte van het licht dat komen gaat. Er is ruimte om met diverse materialen aan de slag te gaan.

Aanmelden voor deze workshop.

Thema workshop 6 december: Intuïtief schilderen

In deze workshop neemt Sieneke Spiegel je mee op pad. Uitgangspunt is de evangelietekst van de tweede advent, waarin omkering centraal staat. “Aan de hand van een eenvoudige, meditatieve schildermethode nodig ik je uit om zelf te ontdekken wat het adventsverhaal jou op dit moment te zeggen heeft. Het gaat niet om techniek of kunstzinnigheid, maar om expressie en aandacht. Het is een uitnodiging om je innerlijke wereld te verkennen door middel van kleur, vorm en Bijbelse inspiratie. Je maakt een persoonlijk, gelaagd werk dat zichtbaar maakt wat in jou leeft. Niet met je hoofd voorop, maar met hart en kwast”. 

Aanmelden voor deze workshop.

Thema workshop 13 december: Luisteren met je lichaam

Deze derde adventszondag heet ook wel ‘zondag Gaudete’, verheugt u! We gaan met ons hele hart en lichaam ervaren wat de Bijbelse woorden in ons teweeg kunnen brengen. In de ochtend horen we een psalm. We luisteren waar we geraakt worden (Lectio divina light) en maken een stille ronde door en om het klooster.  In de middag volgt een lichaamsgerichte meditatie. Wat voelen we als we iemand verwachten? En hoe resoneren de woorden over de komende Christus in ons lijf? We zetten onze ervaring om in beweging, ondersteund door muziek en Taizé-zang. Zo kunnen we in vrijheid uiting geven aan de vreugdevolle verwachting van de advent. 

Aanmelden voor deze workshop.

Thema workshop 20 december: Bibliodrama

Op deze zaterdag staat de nabijheid van de Heer centraal. Het licht staat nu echt op doorbreken. We staan stil bij het perspectief van Jozef op de komst van het kind, zoals beschreven in Mattheüs 1. Je wordt uitgenodigd om deel te zijn van de ontmoeting die Jozef meemaakt, en om ook zelf de ontmoeting aan te gaan met wat dit in je oproept. We doen dit door middel van vormen van lectio divina en bibliodrama. Daarin combineren we aandachtig lezen, stilte en muziek met beweging, interactie en spel. Op deze manier maak je ruimte om het licht van kerst te voorvoelen. 

Aanmelden voor deze workshop.

Praktische info:

  • Je kunt intekenen op iedere workshop afzonderlijk of reserveer een all-in kaart met korting voor alle 4 workshops! Als je de rust van de advent ten volle wilt ervaren, kun je ook overnachten in het gastenhuis, voorafgaand of volgend op de workshop.
  • Tip #1: sluit je dag in alle rust af met een kloostermaaltijd in de koffieschenkerij (17.00 uur). Reserveren daarvoor kan via deze pagina.
  • Tip #2: de workshop van zaterdag 29 november kun je combineren met de workshop ‘Samen zingen in de advent’ op zondag 30 november onder leiding van Monique Verhoeven.

Praktisch:
Datum en tijd: zaterdagen in de Advent: 29 november, 6, 13 en 20 december
Entreeprijs: Er zijn verschillende prijzen zodat het voor iedereen mogelijk is om deel te nemen.
Locatie: Klooster Nieuw Sion, Vulikerweg 6, Diepenveen

Boeken